Diagnostyka raka piersi

Braster Pro jest urządzeniem medycznym wspierającym wczesną diagnostykę raka piersi w gabinecie lekarskim. Badanie przeprowadzane jest przez przeszkolony personel medyczny, a jego wykonanie ułatwia prosta i wygodna w użyciu aplikacja mobilna.Jak to działa?


Braster Pro wykorzystuje skuteczną, potwierdzoną w badaniach obserwacyjnych, technologię ciekłokrystalicznej termografii kontaktowej. Na podstawie obrazów termograficznych algorytmy automatycznej interpretacji (AI) wskazują potencjalnie niebezpieczne zmiany i nieprawidłowości w piersiach. Braster Pro to rozwiązanie telemedyczne wsparte opatentowaną technologią. Aplikacja mobilna Braster Care, instalowana na urządzeniu mobilnym, łączy się bezprzewodowo z urządzeniem, standaryzując proces badania. Następnie wysyła pozyskane w badaniu obrazy termograficzne do Centrum Telemedycznego Braster w celu dokonania analizyKomórki nowotworowe odróżnia od zdrowych nasilony metabolizm i wytwarzanie gęstej sieci naczyń włosowatych. Te dwa procesy powodują powstawanie ognisk podwyższonej temperatury, które są widoczne w termografii kontaktowej.Urządzenie medyczne Braster Pro dzięki specjalnej ciekłokrystalicznej matrycy rejestruje w piersi obszary o podwyższonej temperaturze, które mogą świadczyć o występowaniu zmian złośliwych. Algorytmy automatycznej interpretacji analizują obrazy termograficzne piersi, szukając asymetrii termicznych i strukturalnych. Jeśli takie asymetrie zostaną wykryte, pacjentka powinna zostać skierowana na dalsze badania diagnostyczne.

Metoda termografii kontaktowej, wykorzystana w Braster Pro, jest uznana przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników jako metoda uzupełniająca do USG piersi oraz mammografii.Jaka jest skuteczność?

 • Możliwość wykonania wiarygodnego badania piersi w każdym gabinecie lekarskim
 • Skuteczność metody została potwierdzona badaniami obserwacyjnymi (81,5% czułość, 87% swoistość)*
 • Badanie jest bezbolesne i bezpieczne, ponieważ nie wykorzystuje promieniowania
 • Intuicyjna aplikacja prowadzi przez badanie krok po kroku i standaryzuje proces badania
 • Badanie trwa około 15 minut
 • Opatentowana matryca termograficzna rejestruje nawet bardzo małe zmiany w piersi – już od 3 mm
 • Wiek pacjentki i budowa piersi nie wpływają na skuteczność badania
 • Uzupełniając standardowe badania diagnostyczne badaniem Braster Pro zwiększa się szansę na wczesne wykrycie podejrzanych zmian w piesiach


Ewentualne przeciwskazania

Analiza obrazów termicznych opiera się na określeniu równowagi termicznej i strukturalnej obu piersi. Zabiegi chirurgiczne, ciąża czy infekcje wpływają na zmianę w strukturze lub temperaturze piersi, co może zaburzać wiarygodność wyników.

Z uwagi na zachodzące zmiany w strukturze i temperaturze gruczołu piersiowego pod wpływem zabiegów chirurgicznych lub leczenia przeciwnowotworowego z powodu raka piersi, Braster Pro nie może być używany do badania kobiet będących w trakcie lub po leczeniu z powodu raka piersi tj.: po chirurgicznym leczeniu oszczędzającym, po jednostronnej lub obustronnej mastektomii, terapii lekowej (chemioterapii, hormonoterapii, leczeniu biologicznym) oraz radioterapii.

Z uwagi na zmiany w strukturze i temperaturze gruczołu piersiowego w ciąży, okresie laktacji, podczas infekcji lub pod wpływem zabiegów chirurgicznych czasowymi czynnikami wykluczającymi korzystanie z urządzenia Braster są:

 • Ciąża lub karmienie piersią
 • Infekcje z temperaturą ciała powyżej 38°C, stan zapalny piersi przebiegający z bólem, zaczerwienieniem skóry i zasinieniami
 • Biopsja cienkoigłowa piersi (do 4 tygodni po zabiegu), biopsja gruboigłowa lub mammotomiczna (do 6 miesięcy po zabiegu)
 • implanty estetyczne, ostrzykiwanie piersi, lipotransfer (do 12 miesięcy po zabiegu)
 • Tumorektomia (do 12 miesięcy po zabiegu)